BİZE ULAŞIN
Endüstriyel parçaların izlenebilirliği

Endüstriyel parçaların izlenebilirliği

İzlenebilirlik garantili ürün üretmek gibidir. Geri çağırma kampanyalarının masraflarını azaltır ve üretim sürecini geliştirir.

İzleneblirlik konsepti her zaman için Technifor'un know-how çözümlerinin bir parçası olmuştur. Her alanda sürdürdüğü çalışmalar ile ürünlerin markalanması konusunda uzmanlaşmaktadır.

Otomotiv ve havacılık endüstrileri tarafından tercih edilen sistemlerimiz ekipman güvenilirliği hususunda Technifor'dan çokça talep edilen çözümler haline gelmiştir.

Bu, günümüz endüstrisi tarafından acilen çözüm beklenen bir konudur.

İzlenebilirlik

Bu süreç özel tanımlama (UID) ile veri tabanına bağlanarak ürünün ömrü boyunca ürün izlenebilirliği ve montajını takipte kullanılır.

Traceability cycle

Ne, Ne Zaman, Nerede?

2D kod

Okuma

Veri Tabanı

Ürünleriniz hakkındaki sorulara cevap verebilir.  2D DataMatrix kodunun kullanılması ürünün ömrünün başından itibaren tanımlanması ve kişiselleştirilmesinde size yardımcı olur.  Stratejik olarak konumlandırılan kameralar bileşenin üretildiğini ve konumunu öğrenmenize yardımcı olur. Markalanan kodun doğrulanması hatalı parçaların reddedilmesi, aksaklığın rapor edilmesi ve bakım tarihlerinin belirlenmesinde kullanılır.  Veri tabanına olan bağlantı sonradan çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanılmak üzere verilerin kaydedilip üretim sürecinin geliştirilmesine olanak sağlar. 
Process traceability
Kalite kontrol sistemlerinin gereksinimleri Technifor: izlenebilirlik ve endüstriyel parçalar için olan çözüm sağlayıcıları 

Üretici teker teker ürün tanımlamayı yönetmeli ve kayıt tutmalıdır.

İzlenebilirliğin tanımı (NF EN ISO 9000):

"Geçmişi bulma, elementin kullanımının veya yerinin belirlenmesi  (ürün, süreç veya sistem)"

ve "ürünün kontrolü sırasında materyal ve parçaların üretim, dağıtım ve lokasyonunun belirlenmesi anlamında da kullanılabilir".

 

İzlenebilirliğin farklı yönlerinde uzman olarak biz çözümlerimizi ihtiyaçlarınıza göre tasarladık:

  • kapsamlı markalama çözümlerinden otomatik okumaya kadar 
  • en geniş parçaların ihtiyaçlarınıza uygun şekilde kalıcı şekilde markalanması
  • tüm entegre edilebilen izlenebilirlik fonksiyonları: Technifor kontrol yazılımını geliştirmiştir ve uzun yılların uygulama tecrübesi ile size yardıma hazırdır
   
DPM nedir (Direct Part Marking)? Tıklayın DataMatrix™ kod markalaması: tıklayın
İzlenebilirlik projeniz için bizimle iletişime geçin